2021-01-25–27 snygio pasekmės

Snygis – tai oficialus terminas, reiškiantis sniego kritulius, t. y. snigimą. Skaitoma, kad 1 mm kritulių atitinka 10 mm (1 cm) sniego dangos. 2021 m. sausio 25–27 dienomis dėl iškritusio didelio sniego kiekio sniego dangos storis vietomis išaugo iki 35–40 cm (https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/meteorologe-kai-kuriuose-rajonuose-sniego-dangos-storis-virsija-30-centimetru.d?id=86338775).

Sutinkamai su LR aplinkos ministro įsakymu „Dėl stichinių, katastrofinių meteorologinių ir hidrologinių reiškinių rodiklių patvirtinimo“ galiojančia suvestine redakcija (nuo 2020-06-10), stichiniu meteorologiniu reiškiniu laikomas labai smarkus snygis, kai iškritusių per mažiau kaip 12 val. kritulių kiekis siekia 20–30 mm (t. y. sniego dangos prieaugis siekia 20–30 cm), o katastrofiniu – kai sniego dangos prieaugis per pusę paros (ar mažiau) yra didesnis nei 30 cm. Nors formaliai šis smarkus snygis nepasiekė nei stichinių, nei katastrofinių rodiklių, tokio gausaus sniego nematėme jau daugelį metų, o jo pasekmės – gana nemažos (https://aina.lt/stichinis-snygis-zmonems-per-para-atnese-simtatukstantinius-nuostolius1).


2021-01-27 anksti rytą skubantys į darbą mūsų sodiečiai negalėjo pravažiuoti per mišką einančia Pušų gatve dėl nuo sunkaus sniego išvirtusių ant važiuojamosios gatvės dalies medžių ir nulaužtų pušų šakų. Daugiau nei 2 valandas savo keturračiu sniego valyti išvažiavęs Dainius Armonas bei Donatas ir Vaida Paliulioniai benzininio pjūklo pagalba ir rankomis šalino ant kelio išvirtusius 5 medžius, kad būtų galima pravažiuoti keliu nors lengviems automobiliams.

Vėliau, dėl nulūžusios per kamieną 4–5 metrų aukštyje ir virš kelio kabančios pušies, leidžiančios pravažiuoti tik lengviems automobiliams, teko į pagalbą kviestis ir gaisrininkus. Gaisrininkai nutempė nuo kelio nulūžusią pušies dalį, supjaustė dalimis kelią užtvėrusį kamieną bei šakas, sukrovė jas pakelėje. Jie taip pat atstatė važiuojamosios dalies plotį ir kitose nuvirtusių medžių vietose, kad keliu galėtų pravažiuoti didesni automobiliai bei technikos pagalba galima būtų valyti sniegą (žr. nuotraukas aukščiau).

SB „Kanklės“ valdyba
 

Komentarai nepriimami.