Narių susirinkimas 2020-07-04

1-sis iš 3 įrašų serijoje Narių susirinkimas 2020A.
wp-content/uploads/2019/03/imgSusirinkimas200x200.png

2020 m. liepos 4 d. (šeštadienį) 11 val. šaukiamas neeilinis visuotinis bendrijos narių susirinkimas. Nesusirinkus reikiamam narių skaičiui (t. y. nesant kvorumo), susirinkimas bus laikomas neįvykusiu ir pakartotinis susirinkimas (darbotvarkė ta pati) bus šaukiamas 2020 m. liepos 19 d. (sekmadienį) 11 val. (t. y. po 2 savaičių ir 1 dienos).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. Bendrijos 2020-05-30 visuotinio narių susirinkimo nutarimų – artezinio gręžinio įrengimas, Pušyno g. 1 sklypo pirkimas, požeminio plastikinio vandentiekio įrengimas – atšaukimas.
2. Einamieji reikalai.

Jei turite pastabų dėl susirinkimo darbotvarkės, rašykite arba telefonu informuokite pirmininką. Jei susirinkime negalės dalyvauti pats narys (sklypo savininkas), jis gali įgalioti jam artimą asmenį dalyvauti susirinkime ir balsuoti už jį. Tačiau, tokiu atveju, būtina užpildyti laisvos formos įgaliojimą. Sutarties šiam susirinkimui pas notarą tvirtinti nereikia. Pasirašytą įgaliojimą būtinai atsineškite į susirinkimą.

Susirinkimo vieta – prie skelbimų lentos (Tauralaukio ir Giraitės g. sankirtoje). Susirinkimo dalyvių registracija prasidės 10.30 val. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!

SB „Kanklės“ valdyba
 

Serijos navigacija:       Išankstinis balsavimas 2020A >>

Komentarai

Narių susirinkimas 2020-07-04 — 14 komentarai

 1. Siandien gavau gera zinia tiems, kurie nenori prisidieti prie vandentekio kurymo.
  Noreciau paviesinti Sodu bendriju istaymo pataisa:

  LIETUVOS RESPUBLIKOS SODININKŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMO
  NR. IX-1934 2, 6, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 27
  STRAIPSNIŲ IR PENKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO IR
  ĮSTATYMO PAPILDYMO 221 STRAIPSNIU ĮSTATYMAS

  2019 m. gruodžio 10 d. Nr. XIII-2647 Vilnius

  3. Papildyti 7 straipsnį nauja 7 dalimi:

  „7. Tais atvejais, kai sukuriamas naujas bendrojo naudojimo objektas, jis įtraukiamas į bendrojo naudojimo objektų aprašą pažymint, kokie asmenys prisidėjo prie jo sukūrimo. Šis objektas bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso tiems savininkams, kurie dalyvavo jį sukuriant. Naujai įsigyto objekto priežiūros ir eksploatacijos organizavimo išlaidas apmoka asmenys, kuriems jis priklauso bendrosios dalinės nuosavybės teise. Sodo sklypo perleidimo atveju naujai sukurtos bendrosios dalinės nuosavybės teisės dalis pereina naujajam savininkui tik tuo atveju, jeigu sodo sklypo perleidėjas yra prisidėjęs prie šio objekto sukūrimo.“

  4. Buvusią 7 straipsnio 7 dalį laikyti 8 dalimi

  Isvada: NORI PRISIDIETI – PRISIDIEK
  NENORI – NEPRISIDIEK

   • Išvada neteisinga. Sodininkų bendrijų įstatymo (SBĮ) 7 straipsnio 7 punkte yra sakoma, kad sukurtas naujas bendrojo naudojimo objektas turi būti įtrauktas į bendrojo naudojimo objektų aprašą, nurodant asmenis, prisidėjusius prie jo sukūrimo. Kadangi visuotinio bendrijos narių susirinkimo nutarimai yra privalomi visiems nariams, visi nariai ir dalyvauja sukuriant objektą, o šis priklauso visiems dalyvavusiems bendrosios dalinės nuosavybės teise. Nieko nesakoma apie tai, kad galima atsisakyti nuo dalyvavimo bendrojo naudojimo objekto sukūrime.

    SBĮ § 7.7 reikėtų interpretuoti sekančiai: naujai sukurtų objektų, kurių sukūrime dalyvauja ne visi asmenys (sakykim, keli asmenys už savo lėšas bendrijos teritorijoje pasistato vartus ar pavėsinę, įsirengia atskirą gręžinį, kt.), priežiūros ir eksploatacijos organizavimo išlaidas apmoka sukūrę jį asmenys, o perleidžiant sklypą, tik prisidėjęs prie objekto sukūrimo asmuo perleidžia sukurtos bendrosios dalinės nuosavybės teisės dalį naujajam savininkui. Ir viskas. O CK 4.76 ir kiti straipsniai, nusakantys bendraturčių pareigas, lieka galioti, kaip galioję. Tuo labiau, kad senąjį vandentiekį su talpa mes atnaujiname ir tik žemesnioji senojo vandentiekio dalis dar kurį laiką bus naudojama, ir tik 4-8 savaitgalius per metus, sausringomis vasaromis. Todėl atsisakyti nuo dalyvavimo vandentiekio projekte, susirinkimui nusprendus, kad kiekvienas bendrijos sklypas proporcingai prisideda prie renovacijos kaštų padengimo, neįmanoma. Juk daugiabučio narių susirinkime nusprendus, kad daugiabučio stogas turi būti keičiamas (jo remontavimai tampa per brangūs), asmuo negali atsisakyti nuo dalyvavimo stogo keitime, jei būsimo stogo forma ar kaina jam nepatinka.

 2. Tai jusu traktuote istatymo. Teisininkai atsake kitaip: Grupe ar asmuo gali neprisidieti prie proekto, kuris jems nenaudingas.

   • kam dar cituoti isatatyma, jai yra ankstesniame komentare isdestyta Istatymo pataisa. Kas ten neaskei parasyta???

    • Ten labai aiškiai parašyta, kad bendro naudojimo objektus reikia įtraukti į aprašą. O apie atsisakymą dalyvauti asmenims priklausančio turto (bendro naudojimo objektų) atnaujinime, pagerinime, sukūrime ar eksploatacinių išlaidų padengime nieko neparašyta, ir negali būti, nes tai prieštarautų eilei Civilinio kodekso bei Sodininkų bendrijų įstatymo straipsnių ir punktų.

     • vat jus man ir atsiuskit, ne jusu traktuote istatymo, o pati istatyma is Civilinio kodekso, ar sodininku bendriju istatyma kur yra parasyta:”apie ATSISAKYMA dalyvauti asmenims priklausančio turto (bendro naudojimo objektų) atnaujinime, pagerinime, sukūrime ar eksploatacinių išlaidų padengime” As butinaui paskaitisiu.

 3. AS suprantu, kad finansinis susidomejimas slypi cia. Savivaldybe kompensuoja vandentekio tvarkima, bet apie tai nesakoma bendrijai:

  2 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas

  Sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemėje esančių vidaus kelių ir gatvių bei žemės sklypų šiems keliams eksploatuoti, kadastriniai matavimai ir įregistravimas Nekilnojamojo turto registre finansuojamas iš sodininkų bendrijų lėšų ir esant galimybei gali būti kompensuojamas iš valstybės biudžeto tikslinių asignavimų, kurie planuojami ir paskirstomi savivaldybėms pagal Vyriausybės patvirtintą sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemėje esančių vidaus kelių perdavimo programą. Bendrijos bendrojo naudojimo žemėje esančių vidaus kelių ir gatvių kadastrinių matavimų atlikimo , kaip perdavimo savivaldybėms tvarką nustato Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. Bendrijos bendrojo naudojimo žemėje esanti vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūra ir valymo sistemos bendrijų iniciatyva įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka iš bendrijų išperkamos arba perduodamos eksploatuoti pagal esamą jų būklę savivaldybių kontroliuojamieoms vandens tiekėjams įmonėms. Bendrojo naudojimo žemėje esantys vidaus keliai ir gatvės bei žemės sklypai šiems keliams eksploatuoti nekilnojamojo turto (žemės)nuomos mokesčiu neapmokestinami.“

 4. Tai jaigu yra galimybe daryti uz savivaldybes pinigus, tad kodel tai nedaroma???
  Gal visa savo energija nukreipkit i sia puse – derinimas proekto su savivaldybe!

  • Tame ir reikalas, kad pirma reikia pinigus išleisti ir tik tada pateikti sąskaitas kompensavimui. O Kauno r. sav. taryba dar net ir nepriėmė jokio sprendimo dėl išlaidų kompensavimo sodininkų bendrijoms. Todėl, taip sakant, mes pateiksime prašymą, kad jie priėmę nutarimą, potencialiai kompensuotų mūsų vandentiekio renovacijos išlaidas.

 5. Galima pateikti samata. Jai ES reikalauja, reiske savivaldybes gaus siems proektams lesu. Ir musu sodu bendrija, viena is pirmuju, bus padavusi samata pinigams gauti. Taip daroma visur. Pirma paduoda proekta, ir tik po to gauna leidyma ir lesas statybai. Tarp kitko, kaip reikalai su leidymais?

  • Ir kur taip parašyta? Dėl leidimų, tai projektuotojas tvarkys viską, bet dabar visi darbai sustabdyti – laukiame bendrijos narių susirinkimo nutarimo.

 6. Nesuprantu, kam bendrijai moketi uz tai, kas bus ir taip sutvarkita reikalaujant ES reglamentui. Jai jau priimtas istatymas, reiskia savivaldybes gaus tam lesu is ES ir bus priverstos vikditi reikalavimus. Kam kisti savo pinigus, jai pagal istatyma pagrindiniai keliai priklausis savivaldybei??? Kai savivaldybe paklos vamzdyna, tada kiekvienas sklypo savininkas pats prisijungs uz savo lesas prie bendro vamzdyno(gaves leidyma is tuos pacios savivaldybes). Taip daroma mieste. Ir isvis as galvoju, kad bendrijos laikas eina prie galo. Bus kaip mieste. Kiek vienas tvarko savo kiema pats. Jai kas pazeidzia bendro gyvenimo tvarka (triuksmas, siukslynas ar gyvunu teises) tuomet kveciama policija.