Vandentiekio paruošimas sezonui 2021

Trečiadienį, 2021-05-12, mūsų vandentiekis buvo paruoštas tiekti vandenį šiam vasaros sezonui, t. y. sumontuotas tiekimo vamzdis ant tvenkinio liepto, prie siurblinės įmontuotas atbulinis vožtuvas, nuorintas vandens siurblys, tačiau bandomojo paleidimo metu buvo nustatyti 4 nuotėkiai (kol kas), reikalausiantys papildomų darbų. Vienas iš jų – rimtas (pr. žr. video žemiau).

Kadangi etatinio santechniko neturime, pradėti tvarkyti nuotėkius galėsime tik ne darbo valandomis, t. y. po darbo ar savaitgaliais. Tai reiškia, kad vandens šį šeštadienį dar neturėsime arba turėsime tik dalį dienos. Priklausys nuo to, kaip greitai pavyks sutvarkyti nuotėkį Svarainių g. 1, kur iš po žemės veržiasi vanduo (žr. video žemiau).

Taip pat noriu pastebėti, kad buvo rasta daug atsuktų čiaupų, nors visi sodininkai buvo (ir ne kartą) perspėti, kad juos užsuktų. Vamzdyno čiaupus (ventilius) savo sklype (ir kaimyno) galima ir reikia užsukti anksti pavasarį, pirmą kartą po žiemos atvykus į sodą, t. y. nelaukiant, kol vamzdžiais pradės tekėti vanduo. Santechnikas (ar pirmininkas) negali prieš paleidžiant vandenį užsukti visų vamzdyno čiaupų – ventilių atsukimas rudenį ir jų užsukimas pavasarį yra sklypų savininkų atsakomybė!

Taip pat turiu nuliūdinti vandentiekio renovacijos oponentus, kad spaudimo ant kalno taip ir nepavyko sukelti (rezervuaras mūsų vieno sodiečio sklype ant kalno taip ir nepradėjo pildytis), nors siurblys veikė pakankamai ilgai. Pateiktame video matomas nuotėkis negalėjo būti to priežastimi – jo srovė žymiai mažesnė nei siurblio tiekiama, o ir cisterna Pušyno g. 25 bei kiti ventiliai buvo jau užsukti. Tai reiškia, kad be šio yra ir kitų nuotėkių, tačiau dar nepastebimų, nes nespėjo po jais susiformuoti „krateriai“. O jiems susiformuoti reikia laiko, ypač jei nuotėkiai nedideli ar jų daug. Metalinis vamzdynas pagal reikalavimus turi būti 30 cm pakeltas virš žemės, kad galima būtų lengvai nustatyti nuotėkius ir juos pašalinti. Mūsų vamzdynas paklotas ant žemės (vietomis ir po žeme), o tai savo ruožtu dar labiau apsunkina „diagnostiką“.

Todėl, net ir pašalinus minėtą nuotėkį, mūsų sodietis ant kalno (ir ne tik jis vienas) gali negauti ateinančiais sezonais reikiamo laistymui vandens kiekio dėl vis mažėjančio dėl nuotėkių tiekiamo vandens slėgimo, nors ir praeitą sezoną pakeistas mūsų siurblys yra naujas, t. y. labai mažai naudotas.

Priminsiu, kad mūsų sezoniniam vamzdynui jau yra 40 metų ir jo būklė, ypač viršutinėje bendrijos dalyje, vis dažniau ir dažniau reikalauja remonto. Žemiausiose vamzdžių segmentų vietose užsilaikęs vanduo prasiskverbia į mikro įskilimus ir žiemą užšaldamas aižo vidinį metalinio vamzdžio paviršių, pamažu plonindamas jo sienelę. Visi išplonėjimai apatinėje (žemėje esančioje) vamzdžio dalyje pamažu virsta defektais. Tokie defektai, ypač atokesnėse vamzdyno vietose, laiku nepastebėti didėja, besiveržiantis pro juos vanduo išplauna žemes ir po defektais susiformuoja „krateriai“.

Nesėkmingai „gydytas“ vamzdyno defektas ir po juo susiformavęs „krateris“.

Nesėkmingai „gydytas“ vamzdyno defektas ir po juo susiformavęs „krateris“.

Kadangi vamzdynas priklauso visiems, jo renovacijai skirti pinigai yra ir bus renkami iš visų skypų savininkų. Todėl, kai kurių sodiečių paaiškinimai, kad „man vandens užtenka, nereikia ar nenoriu“ paprasčiausiai skamba absurdiškai ir bus ignoruojami. Joks teismas tokiems nepadės bei teks jiems dar susimokėti ne tik jo išlaidas, bet ir tikslines įmokas – kaip sakoma, „vėliava jiems į rankas“!
 

Komentarai nepriimami.